Hírek, cikkek
Hírek, cikkek : El Classico: FC Barcelona-Real Madrid 1-1

El Classico: FC Barcelona-Real Madrid 1-1

2006.04.04. 06:10

1-1-es döntetlent játszott a Real Madrid csapata a 152. El Clásicón tegnap este, a barcelonai Nou Camp stadionban. A mérkőzés főszereplője kétség kívül a játékvezető Medina Cantalejo volt, aki - elfogultság nélkül állítható - a mérkőzés egészében hathatós segítséget nyújtott a Barcelona csapatának. A találkozó első gólját Ronaldinho szerezte, egy finoman szólva is megkérdőjelezhető tizenegyes eredményeképp, ami után az akkor már Roberto Carlos kiállítása miatt tíz emberrel játszó Real Madrid Ronaldo révén egalizált, s a hátralévő percekben hősiesen őrizte az 1-1-es eredményt. A meccs hőse Iker Casillas Fernandez volt, aki az egész meccsen bravúros teljesítményt nyújtott. A Real Madrid nagyjából egy órával a mérkőzés előtt érkezett a Nou Camp-ba, ahol rögvest nem éppen barátságos fogadtatásban részesült. A katalán szurkolók ugyanis kövekkel, üvegekkel dobálták meg a fővárosi játékosokat szállító autóbuszt, aminek több ablaka is betört. A 3. percben azonnal gólt szerezhetett volna a Barcelona, miután Van Bommel senkitől sem zavartatva kilépet a védőfal mögül, ám pár centivel Casillas kapuja mellé pörgette a játékszert. A következő említésre méltó eseményt a 13. percben jegyezhettük fel, amikor a Real Madrid mumusának számító Samuel Etoo lövését hárította remek érzékkel Iker Casillas. A 20. percben aztán Van Bommel került ígéretes helyzetbe, de túlságosan kisodródott ahhoz, hogy kapura tudja lőni a játékszert, de a pont szerelni igyekvő Roberto Carlos lábába a holland úgymond belehúzta a lábát, amiért Medina Cantalejo sokak meglepetésére tizenegyest ítélt. A lassításokból jól látszott, hogy Roberto Carlos nem szabálytalankodott a hóli-horgas hollanddal szemben, sokkal inkább maga Van Bommel húzta bele a lábát a brazil bal bekkbe. A megítélt büntetőt mindenesetre Ronaldinho gólra váltotta, ezzel megszerezve csapatának a vezetést. A játékvezető viszont nem érte be a megkérdőjelezhető tizenegyessel, s Ronaldinho góljára négy percre újra belenyúlt a mérkőzésbe. Az egyébként eléggé indiszponáltan játszó Roberto Carlos vonta kérdőre az andalúz játékvezető egyik amúgy vitatható ítéletét, amit Medina Cantalejo sárgalappal torolt meg. Ám mivel ilyen már volt egy a brazilnak, idő előtt mehetett zuhanyozni. A Madrid tehát tíz emberre fogyatkozott, s roppant nehéz helyzetbe került. A 32. percben Etoo adott munkát Casillasnak, majd felismerve a védelem átjárhatóságát López Caro cserére szánta el magát. A mezőnyben nem túl aktív Robinho helyére Mejía lépett a 35. percben, akitől nyilván a védelem megszilárdulását várta a spanyol mester. A Real Madrid alig jutott el Valdés kapujáig, ennek ellenére a 37. percben egyenlített! Ronaldo kapott egy remek ütemű kiugratást, ezt követően a támadó könnyedén hagyta faképnél védőjét, végül pedig egy hihetetlen higgadt és okos mozdulattal Víctor Valdés kapujába emelte a labdát. 1-1, klasszis gól! Tíz emberrel szerzett gólt a királyi alakulat, ez pedig mindenképp dicséretes. Az első félidő hátralévő perceiben a blancók jól védekeztek, így 45 percnyi játék után 1-1 volt az állás a 152. El Clásicón. A második félidőben nehéz perceket kellett átélnie a Real Madrid híveinek, ugyanis támadást csak elvétve tudott vezetni López Caro legénysége, ellenben védelme folyamatos nyomás alatt volt. A második játékrész első lehetősége a Barca előtt adódott, de Casillas ki tudta ütni Etoo távoli lövését. Következzett az 51. perc, amikor is a kevés Madrid lehetőségek egyikét jegyezhettük fel. Egy beívelés után Baptista elé került a labda, aki nehéz helyzetből a kapu fölé tessékelte a labdát. A következő szituációnál közel 98 ezer néző talán gólt kiáltott, ám a madridiak szerencséjére Ronaldinho szabadrúgása ha csak centikkel is, de elkerülte Casillas kapuját. Hihetetlen nyomás nehezedett a Real Madrid védelmére, mindenesetre az elmondható volt, hogy a Sergio Ramos, Raúl Bravo vezette védősor állta a sarat. A vendégek olykor saját testi épségüket sem kímélve dobták bele magukat a barcelonai lövésekbe. A 68. percben a mérkőzés talán legnagyobb helyzetét puskázta el Henke Larsson, aki senkitől sem zavartatva, szemben a madridi kapuval, Casillas lábába lőtte a játékszert. Óriási ziccer maradt kihasználatlanul, Iker Casillas ezúttal is biztos góltól mentette meg csapatát. A 68. percben egy újabb vitatott pontjához érkezett a találkozó, miután Ronaldo tört be a Barcelona tizenhatosán belülre, s talán nem önszántából a földre került. Medina Cantalejo mindenestre nem adott tizenegyest, sőt mi több, helyette az állítólagosan színészkedő Ronaldónak mutatott fel egy sárgalapot... A mérkőzés végéhez közeledve egyre nagyobb fölényben játszott a Barcelona, gólt azonban csaknem sikerült szerezniük Etoo-éknak. A Real Madrid szinte 10 emberrel védekezett, a Barca pedig mindent egy lapra feltéve támadott. Negyedórával a hármas sípszó előtt Ronaldinho sokadik szabadrúgását védte Iker Casillas, a 80. minutumban pedig Puyol fejelt össze csúnyán a végig világklasszis teljesítményt nyújtó Sergio Ramosszal. A meccslabdát azonban kétség kívül a 92. percben hagyta ki a Barcelona, amikor egy beadást csúnyán elnéztek a fehérmezes védők, így Henke Larsson üresen fejelhetett, ám a svéd támadó a vendégek szerencséjére nem talált kaput. Meghűlhetett a Barcelonába kilátogató közel 500 madridistába a vér, ugyanakkor az elpuskázott ziccer után nyugodtan konstatálhatták, hogy a hősies védekezés meghozta gyümölcsét. Egy pontot sikerült elcsennie a Real Madridnak a Nou Camp stadionból, úgy, hogy közel 70 percet játszott emberhátrányban . Az izgalmakra nem lehetett panasz, bár játékban talán-talán többet vártunk mindkét csapattól. A Barcelona a döntetlen eredménnyel szinte biztosan bajnoknak tekinthető. forrás: www.madridista.hu